Lenovo ThinkPad E15 Gen 3 jest to już trzecia generacja świetnie przyjętego notebooka

Seria ThinkPad

Lenovo ThinkPad E15 Gen 3 jest to już trzecia generacja świetnie przyjętego notebooka. Poprzednie dwie wersje spotkały się z bardzo pozytywnymi opiniami klientów. Dlatego też firma Lenovo postanowiła wydać kolejny model, w który zostały wprowadzone liczne usprawnienia poprawiające doświadczenie korzystania z urządzenia. Jednak na tym nie zaprzestali i wprowadzili wiele nowych elementów do laptopa, które powinny przypaść do gustu każdemu profesjonalnemu użytkownikowi komputera.

Lenovo ThinkPad E15 Gen 3 jest to już trzecia generacja świetnie przyjętego notebookaSeria ThinkPad jest już z nami od lat. Zawsze była kojarzona z urządzeniami przeznaczonymi dla użytkownika biznesowego. Nic się nie zmieniło w tym temacie. Charakterystyczne logo ThinkPad jest wyznacznikiem wysokiej jakości urządzeń biurowych. W tym przypadku jest dokładnie tak samo. Urządzenie zostało wykonane z dbałością o każdy szczegół. Wrażenie robi dopasowanie wszystkich elementów oraz ich trwałość.

Ekran komputera matowa matryca wykonana w technologi IPS. Rozdzielczość ekranu to 1920 × 1080 pikseli, co biorąc pod uwagę przekątną 15.6 cali, daje naprawdę przyzwoitą ilość pikseli na cal i tym samym ostry jak żyleta obraz wyświetlany na laptopie. Ponad ekranem można znaleźć kamerkę służącą do wideo rozmów. Poniżej ekranu po prawej stronie jest przycisk zasilania służący do łączenia i wyłączania urządzenia. Zaraz pod nim jest klawiatura o pełnym zakresie klawiszy co, oznacza blok klawiatury numerycznej. Na środku klawiatury znajduję się trackpoint, który jest nieodłącznym elementem komputerów spod szyldu ThinkPad od początku istnienia tej serii. Cała klawiatura jest wyposażona w podświetlenie które ułatwi pracę po zmroku czy w słabo oświetlonych pomieszczeniach.

Podzespoły komputera zostały dobrane w taki sposób, żeby zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników profesjonalnych. Jako serce komputera został wybrany procesor dostarczony przez firmę AMD w postaci najnowszego sześciordzeniowego Ryzena 5 5500U (https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-5500u). Dzięki 8 GB RAMu i szybkiemu dyskowi SSD M.2 o pojemności 512 GB praca na tym komputerze będzie bezproblemowa nawet w najbardziej wymagających programach.