Lenovo prezentuje kolejny fenomenalny komputer do zastosowań biznesowych

Lenovo ThinkPad L15 Gen 2

Lenovo prezentuje kolejny fenomenalny komputer do zastosowań biznesowych. Komputerem, o którym tutaj mowa jest nowy Lenovo ThinkPad L15 Gen 2 (https://www.kuzniewski.pl/k5050,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-l-thinkpad-l15-gen-2.html) będący już drugą generacją świetnie przyjętego przez klientów sprzętu. Tym razem możemy liczyć na szereg usprawnień i kilka całkowicie nowych rozwiązań. ThinkPad to od lat synonim wysokiej jakości urządzeń przeznaczonych dla najbardziej wymagających użytkowników biurowych. Dlatego też ten komputer idąc śladami swoich starszych braci stanowi wysoki standard wykonania oraz zaimplementowanych w nich podzespołów.

Lenovo prezentuje kolejny fenomenalny komputer do zastosowań biznesowychPierwsze co widzimy po wyjęciu z pudełka, jest matowa obudowa okrywająca niezwykle smukły i owal urządzenia. Po otworzeniu widzimy 15-calowy ekran wyposażony w matową matrycę IPS o rozdzielczości 1920 × 1080, czyli popularne Full HD. Rozdzielczość ta zapewnia wysokie zagęszczenie pikseli na cal co, przekłada się na bardzo ostry obraz wyświetlany na ekranie komputera. Poniżej ekranu mamy pełną podświetlaną klawiaturę wyposażoną w blok numeryczny oraz trackpoint umieszczony między klawiszami. Całość klawiatury jest podświetlana co daje nam możliwość wygodnej pracy nawet w słabo oświetlonych pomieszczeniach.

Mimo że nowy ThinkPad jest naprawdę smukły to skrywa wiele potężnych podzespołów. Firma Lenovo daje klientowi duże pole do popisu jeżeli chodzi o dobór podzespołów ponieważ praktycznie wszystko możemy dobrać według siebie i według tego jak wiele chcemy wydać na nasze urządzenie. Firmą która dostarcza procesory do tego komputera jest Amerykański gigant Intel. Procesorami które goszczą w komputerze są układy z serii Tiger Lake pod postacią procesorów Intel Core i5 oraz i7 (więcej: https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/products/details/processors/core/i5.html). Ilość pamięci RAMU, jakie możemy wybrać to 8 GB oraz 16 GB w wydajnej technologii DDR4. Jeżeli chodzi o kwestie przechowywania danych to i tu mamy możliwość wyboru możemy wybierać między wieloma wariantami dysku, od 256 GB do niemal 2000 GB. Wszystko to w niezwykle szybkim standardzie dysków M.2. Standard ten zapewnia najwyższą prędkość zapisu oraz odczytu danych na rynku.