Lenovo ThinkPad E15 Gen 3 jest to laptop będący trzecią wersją świetnie przyjętego modelu E15

Lenovo ThinkPad E15 Gen 3

Lenovo ThinkPad E15 Gen 3 jest to laptop będący trzecią wersją świetnie przyjętego modelu E15 (więcej). To co w tym wydaniu zaoferowała firma Lenovo, jest naprawdę godne podziwu. Poza obowiązkowymi poprawkami mankamentów poprzednich wersji mamy tu do czynienia ze stanowczym krokiem w przód i licznymi nowinkami dodanymi do urządzenia. Seria ThinkPad od lat była kojarzona ze sprzętami do zastosowań profesjonalnych. Sprzęt jest przeznaczony w głównej mierze do użytkownika profesjonalnego, ale świetnie sprawdzi się również do codziennej rozrywki przeglądania internetu czy multimediów.

Lenovo ThinkPad E15 Gen 3 jest to laptop będący trzecią wersją świetnie przyjętego modelu E15Komputer został wyposażony w najwyższej klasy podzespoły renomowanych firm. Zacznijmy od serca urządzenia, którym jest sześciordzeniowy procesor firmy AMD o znaczeniu Ryzen 5 5500U. Jest to nowa seria najwydajniejszych układów zaprojektowanych przez tą firmę. Karta graficzna, jaką znajdziemy w nowym ThinkPadzie to AMD Radeon Vega 7. Pamięci RAM niezabraknięć nam nawet podczas najbardziej skomplikowanych operacji obliczeniowej, ponieważ  urządzeniu znalazło się 8 GB szybkich pamięci DDR4 o taktowaniu 3200 MHz. Przestrzeń dyskowa jak została przeznaczona na pliki użytkownika to w zależności od konfiguracji od 512 GB do niemal 2000 GB wszystko to na szybkim dysku SSD wykorzystującym standard M.2. Standard ten zapewnia najszybszy proces zapisu oraz odczytu danych z dysku.

Ekran notebooka to matowa matryca wykonana w technologi IPS mająca przekątna wynoszącą 15.6 cala oraz rozdzielczość 1920 × 1080, czyli Full HD. Nad ekranem znajduje się kamera do wideo rozmów. Poniżej ekranu widać klawiaturę o pełnym zakresie klawiszy co oznacza, że po prawej stronie znajduję się klawiatura numeryczna. Na środku klawiatury jest charakterystyczny dla serii ThinkPad track point mogący zastąpić myszkę. Kolejnym elementem mogącym zastąpić myszkę jest touchpad umieszczony zaraz pod klawiaturą. W prawym górnym rogu nad klawiaturą jest przycisk zasilania. Zaś w dolnym rogu jest eleganckie logo serii ThinkPad będące z serią od jej początków.