Jaki laptop HP będzie najlepszy do renderingu i modelowania CAD 3D?

Wśród laptopów do zastosowań profesjonalnych, jednymi z najmocniejszych są te przeznaczone do modelowania CAD i renderowania skomplikowanych i realistycznych modeli, scen animacji oraz symulacji. Chociaż wiele osób nie ma wątpliwości, że jednymi z najlepszych laptopów dla profesjonalistów są laptopy HP, wiele osób ma problem z wyborem konkretnego modelu tej firmy.

Wymagania stawiane laptopom do programów CAD i renderingu

Laptopy do CADi renderowania muszą charakteryzować się wielką mocą obliczeniową, a także stabilnością niespotykaną w innych maszynach. To jednak nie wszystko, Powinny one charakteryzować się możliwie jak największą matrycą, chociaż niektórzy preferują jednak nieco mniejsze, aby sprzęt był w miarę mobilny. Do tego laptopy takie muszą posiadać pełen zestaw portów umożliwiających podłączanie różnych urządzeń, szybkie ładowanie i błyskawiczną komunikację z podłączonymi peryferiami.

Wszystkie te wymagania spełnia w sposób wręcz wzorowy seria laptopów HP ZBook, które są mobilnymi stacjami roboczymi, czyli komputerami przenośnymi mającymi zastąpić te stacjonarne, charakteryzując się matrycami o przekątnej 17 cali. Doskonałym wyborem dla inżynierów będzie między innymi laptop HP ZBook Fury 17 G7. Urządzenie to jest przedstawicielem najnowszej generacji laptopów dla inżynierów i gwarantuje wysoką wydajność, a do tego występuje w wielu wariantach.

Mnogość opcji w ramach jednego modelu

HP ZBook Fury 17 G7, jak na inne modele producenta przystało, charakteryzuje się dość wieloma wariantami, które różnią się zastosowanym  procesorem, karta graficzną i innymi detalami. To pozwala na dobranie maszyny idealnie dopasowanej do indywidualnych potrzeb inżyniera, gdyż projektowanie CAD i renderowanie mają wiele obliczy i zastosowań.

Wszystkie warianty tego laptopa wyposażone są w 17-calową matrycę IPS, najmocniejsze procesory Intel Core i7 lub i10, a także – co w przypadku laptopów do zastosowań inżynierskich jest szczególnie ważne – karty nVidia Quadro, które są rozwiązaniami gwarantującymi najwyższą dokładność obliczeniową i zarazem stabilność pracy niemożliwą do osiągnięcia, gdy używa się zwykłych kart konsumenckich – nawet tych najmocniejszych.

Podsumowując, HP ZBook Fury 17 G7 to laptop idealny dla inżynierów, dający możliwość swobodnego doboru podzespołów. Sporym plusem jest większa niż w przypadku wielu innych stacji roboczych mobilność, a do tego możliwość łatwej samodzielnej rozbudowy laptopa.

Kobieta - zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com