HP ZBook Fury 17 G7 – mobilna stacja robocza dla wymagających

Laptopy do pracy to niezwykle zróżnicowana grupa modeli ze względu na rozmaite potrzeby użytkowników. Dla jednych priorytetem jest mobilność, a więc i kompaktowy rozmiar połączony z niską wagą, a dla innych znów priorytetem będą jak najmocniejsze podzespoły i bogaty zestaw portów, co czyni sprzęt większym i bardziej masywnym. Dla tej drugiej grupy użytkowników HP przygotowało laptop HP ZBook Fury 17 G7 (https://www.kuzniewski.pl/k5028,laptopy-hp-zbook-zbook-17-fury-17-zbook-fury-17-g7.html), czyli mobilną stację roboczą, która pod wieloma względami zaskakuje.

Laptop o wielkiej mocy

HP ZBook Fury 17 G7 należy do najnowszej generacji stacji roboczych wyprodukowanych przez HP. Seria laptopów, jaką jest ZBook to z założenia komputery, które mają być odpowiednikami komputerów stacjonarnych, które jednak będzie można przenosić. Zastosowane potężne podzespoły sprawdzą się doskonale w zastosowaniach takich, jak projektowanie CAD 3D i rendering, a odbiorcami są tu inżynierowie.

Laptop ten występuje w wielu wariantach, do czego producent zdołał już przygotować wcześniej swoich fanów. Wyposażony może być on w mocne procesory Intel Core i7 i i10. Koniecznym elementem laptopa dla inżynierów są karty graficzne im dedykowane, dlatego też HP ZBook Fury 17 G7 wyposażony jest w karty nVidia Quadro, zapewniające najwyższą dokładność obliczeń i niezwykle wysoką wydajność przy renderowaniu, projektowaniu CAD i symulacjach różnego rodzaju.

Nowa generacja nieco bardziej mobilną

Laptop ten jest bezpośrednią kontynuacją modeli z zeszełgo roku, a od poprzedników różni się większym poziomem mobilności. Producent zadbał, by wszystkie niezbędne elementy wysokiej klasy laptopa dla inżynierów zamknąć w możliwie smukłej obudowie i chociaż ten posiadający 17-calową matrycę IPS laptop, który wyposażony jest też w komplet potrzebnych portów, takich jak HDMI, USB 3.0 i porty Thunderbolt 3, jest stosunkowo lekki w porównaniu ze swoją konkurencją.

Wielką zaletą maszyny jest też możliwość łatwej samodzielnej rozbudowy – odpowiednie elementy obudowy bez problemu da się zdemontować, instalując chociażby więcej pamięci RAM czy większy dysk SSD.

Technologia - karlyukav - pl.freepik.com