HP EliteBook 840 Aero G8 – lekki i wydajny

Najważniejsze cechy laptopa

Obecny postęp technologiczny pozwala na umieszczeni ogromnej wydajności, świetnych podzespołów w małych gabarytowo. Idealnym przykładem takiego zastosowania jest laptop HP EliteBook 840 Aero G8, który stanowi ulepszoną i lżejszą wersję EliteBook 840 G8 (więcej tutaj), bowiem jego waga została zredukowana z 1,35 kg do 1,13 kg. Urządzenie posiada średniej wielkości 14 calowy ekran, który pozwala na komfortową pracę, ale przez swój nieduży rozmiar dba też o mobilność komputera.

Specyfikacja

  • Procesor: Intel Core i5 1135G7 – Obecnie najnowsza generacja procesorów od intela. Jest to bardzo wydajna jednostka, która pozwoli na płynną i komfortową pracę w nawet najbardziej wymagających programach.
  • Karta graficzna: Intel Iris Xe Graphics – Solidny zintegrowany układ graficzny umożliwiający przeglądanie zdjęć, oglądanie filmów na wysokim poziomie. Opisywany podzespół na spokojnie powinien sobie również poradzić z różnymi programami graficznymi.
  • Pamięć RAM: 16GB typu DDR4 – Wbudowana podstawowa ilość RAMu powinna zaspokoić wszystkie podstawowe potrzeby użytkowników, lecz dla osób bardziej wymagających może okazać się to za mało, wtedy istnieje możliwość dołożenia dodatkowej kości RAM, co daje możliwość powiększenia pamięci nawet do 64GB.
  • Pojemność dysku twardego: 512GB – Solidny dysk typu SSD, pojemność wydaje się raczej standardowa dla tego typu laptopów.
  • Bateria: Wysokiej jakości bateria typu Li-Pol, zapewnia ona czynną pracę na komputerze nawet do 720 minut.

Bezpieczeństwo w tym urządzeniu stoi na absolutnie najwyższym poziomie. Producent zadbał o takie elementy jak: czytnik linii papilarnych, układ szyfrowania TPM, czytnik smard card, a także wzmocnił konstrukcje całego urządzenia.

Podsumowanie

Laptop HP EliteBook 840 Aero G8 to urządzenie dla osób które na pierwszym miejscu stawiają sobie: mobilność, wydajność, a także bezpieczeństwo. Przedstawione podzespoły komputera tworzą razem urządzenie o bardzo dużej mocy, które powinno sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników.