Dell Latitude 5420 – multimedialny, wydajny, wytrzymały

Dell Latitude 5420 jest komputerem przeznaczonym do biznesowych rozwiązań (więcej: https://www.kuzniewski.pl/k5089,laptopy-dell-latitude-latitude-5420.html). Stanowi on kolejną generację serii porządnych i efektywnych notebooków. Komputer tej linii posiada 14-calowy ekran. Na pokładzie urządzenia znajdują się energooszczędne procesory z grupy Intel Core Tiger Lake, które stanowią serce tego komputera. Cechą charakterystyczną tych urządzeń jest również zintegrowany układ graficzny Intel UHD Graphics. W innej konfiguracji użytkownik ma do czynienia z układem Iris Xe Graphics. Dell Latitude 5420 obsługuje karty microSD. Posiada on również wejście HDMI, dzięki któremu można udostępniać ekran.

Dell Latitude 5420 urządzenie o dużej mocy i wydajności

W standardzie model posiada 16 GB pamięci RAM. Opcjonalnie można ją poszerzyć do nawet 64 GB RAM. Na wyposażeniu znajduje się także dysk SSD M.2. Ekran wyposażony jest w rozdzielczość Full HD. Szerokie kąty zapewnia matryca IPS, która coraz częściej stosowana jest w nowoczesnych, biznesowych sprzętach. Cechą charakterystyczną tego sprzętu jest również:

  • wydajny układ chłodzenia,
  • wygodny w użytkowaniu, duży gładzik,
  • Windows 10 Professional,
  • energooszczędny, 4-rdzeniowy procesor,
  • podświetlana klawiatura.

Na pokładzie komputera znajduje się także bogaty zestaw złączy, dzięki któremu można się łączyć z innym sprzętem. Dell Latitude 5420 wyposażony jest w matową matrycę. Bardzo dobrze niweluje ona wszelkie refleksy i nie pozostawia śladu odbitych palców. Urządzenie jest bardzo lekkie, można je zabrać zatem bez problemu w podróż biznesową. Waży ono zaledwie 1,4 kilograma.

Wyżej wymieniony sprzęt zapewnia bezpieczeństwo użytkownikowi korzystającemu z tego notebooka. Posiada on na wyposażeniu czytnik linii papilarnych, który pozwala na bezpieczne logowanie się do komputera. Natomiast wzmocniona konstrukcja zastosowana w komputerze chroni poszczególne podzespoły, płytę główną przed ewentualnymi skutkami upadku z dużej wysokości. Komputer wyposażony jest w port Bluetooth i kamerkę, która świetnie nadaje się do wideokonferencji.